Výstava o Sigmundu Freudovi v Univerzitní knihovně

Od 4. května až do 16. června se návštěvníkům Univerzitní knihovny v Opavě naskýtá jedinečná příležitost dozvědět se řadu zajímavostí ze života významného psychologa Sigmunda Freuda. Vystudovaný lékař, známý zejména svým celoživotním studiem psychoanalýzy, se narodil v Příboře, většinu života prožil ve Vídni a posledních pár let strávil v Londýně, kam díky konexím unikl před nacismem, protože pocházel ze židovské rodiny. Navzdory zálibě v kouření doutníků, která mu způsobila rakovinu čelisti, se dožil úctyhodných 83 let. Město Příbor má pouze osm tisíc obyvatel, nicméně místní Freudovo muzeum je považováno za oblíbenou turistickou destinaci. Co dodat závěrem? Freude, Freude, Freude – vždycky na Tě dojde!