Máme za sebou zimní terénní projekt

V minulém týdnu (20. – 22. 1. 2017) proběhl další výjezdový seminář komunity – Terénní projekt, tentokráte ve Větřkovicích nedaleko Vítkova. Projekt ve Větřkovicích měl hned několik prvenství – v prvé řadě je to samotná lokalita (v tradičním místě projektů, na hájence Doubrava, došla/zmrzla voda a tak jsme na poslední chvíli intenzivně sháněli náhradní místo). Tímto ještě jednou děkujeme Alence za záchranu celé akce! Dalším prvenstvím byla účast nového člena projektového týmu – Richarda.

Vše ostatní již probíhalo dle tradice: páteční galavečer realizovaných projektů z minulého semestru, spousta práce na nových projektech, prvotřídní gastronomie našeho michelinského kuchaře Marka, dlouhé debaty nad minulými, současnými a budoucími projekty až do ranních hodin, Honzova srdceryvná půlnoční „speech“ a v neposlední řadě závěrečná reflexe a shrnutí.

Abychom získali „místní znalost“, vyrazili jsme v sobotu odpoledne na komentovanou exkurzi do víru „velkoměsta“. Průvodkyni nám dělala zdejší rodačka Alenka. Jak již bývá na projektech zvykem, v sobotu odpoledne vystoupil speciální host – Ondra P. s přednáškou „Základy SEO“ a workshopem „Jak udělat náš web lepším“.

A na jaké výstupy z terénního projektu se můžete v letním semestru těšit? V květnu uplyne přesně 10 let od prvního Terénního projektu, a tak připravujeme velké mezigenerační setkání účastníků současných a předchozích projektů. V závěru měsíce června chystáme velkou vzdělávací akci pro knihovníky – Letní knihovnickou školu 2017. Ale nebudeme zbytečně předbíhat, protože tím výčet plánovaných akcí ani zdaleka nekončí! Budeme Vás o nich pravidelně informovat zde na našich stránkách a na facebookovém profilu knihovnik.fpf.slu.cz.