Hyde Park informačních profesionálů s ředitelem Národní knihovny ČR

Připojte se k jedinečnému setkání s ředitelem nejvýznamnější knihovny u nás. Bude tentokrát hybridní; možnost zúčastnit se máte přímo na Slezské univerzitě, ale také už tradičně online. Přidejte se k nám už příští týden.

16. 10. 2024 16:30 až 18 h on-site v budově SU Masarykova třída, Opava, mistnost 123 & on-line v Teams

Hosté: Tomáš Foltýn, ředitel NK ČR, Lenka Maixnerová, náměstkyně sekce Knihovní fondy a služby

Moderují: Michaela Dombrovská, Richard Papík

Národní knihovna ČR se na počátku roku 2023 rozhodla sestavit z vlastní iniciativy novou strategii definující její rozvoj v následujících čtyřech letech. Vznikala z potřeby sebedefinování organizace, nutnosti mít v rukou oporu při dalších jednáních s našimi partery či v rámci advokacie vůči decizní sféře, potřeby disponovat opěrným pilířem pro prosazování svých kroků směrem k širší veřejnosti, a také jako oporu pro všechny kroky, které budeme v blízké budoucnosti podnikat. Jde o kolektivní dílo pracovních týmů napříč organizační strukturou knihovny, do nichž byli zapojeni jak vedoucí pracovníci, tak pracovníci řadoví, starší i mladší generace pracovníků knihovny. Obsah strategie je rovněž pevně provázán s vnějšími a vnitřními faktory, které budou knihovnu ovlivňovat, a složitým procesem mnohdy výbušných diskusí o strategických dilematech, které knihovnu tíží. Tyto zkušenosti a společná práce se možná dokonce ukázaly být pro fungování organizace mnohem důležitější, než samotný text strategie. Pojďte s námi zjistit, kam směřuje moderní národní knihovna, jaké jsou její vize a čeho chce dosáhnout v klíčových oblastech své činnosti. A především: Tvořte knihovnu s námi. Tu NÁRODNÍ!