Hyde Park informačních profesionálů s Eliškou Bartošovou a Ondřejem Hudečkem na téma udržitelnosti v knihovnách

Hlavním komunikačním tématem českých knihoven v roce 2022 jsou Cíle udržitelného rozvoje (SDGs). Udržitelný rozvoj je komplexní soubor strategií, který obsahuje nejen environmentální, ale i sociální a ekonomická témata, a v současnosti se jedná o jednu z klíčových agend, kterou podporují mezinárodní knihovnické organizace IFLA a EBLIDA.

V úvodní přednášce budou stručně představeny aktivity, které oba přednášející již více než dva roky vyvíjejí v rámci neformální skupiny Udržitelnost v knihovnách. Dozvíte se více o samotném konceptu udržitelného rozvoje i o tom, proč se k němu aktivně hlásí právě knihovny. Zjistíte, co konkrétního v této oblasti dělá a plánuje organizace EBLIDA, co všechno bylo v loňském roce obsahem vzdělávacího cyklu udržitelnost v knihovnách a jak s tématy udržitelnosti pracujeme v Městské knihovně v Praze. V neposlední řadě prozradíme, jak do pětihodinové konference vměstnat třiatřicet příspěvků týkajících se udržitelnosti, a podělíme se s vámi i o zkušenosti z navazování spoluprací s organizacemi z veřejného a neziskového sektoru.

Mgr. Eliška Bartošová pracuje pro Sdružení knihoven a působí v neformální skupině Udržitelnost v knihovnách. V minulosti vedla projekt Sociální inovace v knihovnách na KISK FF MU. Vystudovala obor Humanitní environmentalistika na Fakultě sociálních studií MU.

Mgr. Ondřej Hudeček, Ph.D. pracuje jako metodik Městské knihovny v Praze. Zaměřuje se především na témata mediálního vzdělávání a udržitelného rozvoje v knihovnách. Působí také jako koordinátor dobrovolníků. Absolvent antropologie a sociální ekologie.

LINK PRO STUDENTY A ZAMĚSTNANCE SU

LINK PRO HOSTY