Staň se zcestovalým knihovníkem – část I. Ostrava

Vážené dámy, Vážení pánové,

zveřejňujeme informace k exkurzi z cyklu „Staň se zcestovalým knihovníkem“. V pátek 2. 3.  proběhne první z řady exkurzí zaměřených na poznávání významných knihoven v ČR, konkrétně v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě.

Itinerář je následující:
Odjezd z Opavy východ 9:37 (R 1123) – Ostrava-Svinov (9:57), poté přesun tramvají č. 8 z „Svinov mosty h.z.“ na zastávku „Důl Jindřich“. Následuje cca 5 minut chůze na Prokešovo nám. 2 (sraz v 10:30 před kavárnou U Černého stromu). Lze se připojit v jakékoliv fázi nejpozději však v 10:30 v místě srazu. Honza Matula bude vyrážet již ze zastávky Opava západ, bude na Vás mávat z vlaku, takže jej nečekejte na nádraží, ale až ve vlaku a dle uvážení si zakupte jízdné (popř. se dohodněte na skupinové jízdence).

Nejprve zhlédneme krátký dokument o historii knihovny (cca 30 minut), poté se přemístíme do hlavní budovy MSVK, kde absolvujeme komentovanou exkurzi v rozsahu cca 1 hod. Kolem 12 (přibližně do 13 hod) následuje společný oběd. Od 13 do 15 hodin navštívíme Ostravský knižní veletrh 2018 (v MSVK dostaneme vstupenku zdarma) na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Kdo bude chtít tak po 15 hod jdeme někam na skleničku.

Na setkání se těší

Honza Matula & realizační tým