První ročník Festivalu ostravských knihoven

V úterý 3. října v době od 9 do 17 hodin se v Ostravě uskuteční historicky první ročník knihovnické události s příznačným názvem Festival ostravských knihoven. Do této akce, která je koncipována zejména pro širokou veřejnost, se zapojí celkem šest knihoven umístěných v centru Ostravy: Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Knihovna Galerie výtvarného umění v Ostravě, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, Knihovna města Ostravy (ústřední knihovna u Sýkorova mostu), Knihovna Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské a Knihovna Ostravského muzea.

V participujících institucích bude připraven bohatý program včetně prohlídek běžně nepřístupných prostor. Každý návštěvník obdrží pohlednici, na níž má možnost sbírat speciální razítka. Uživatelé, kteří navštíví všech šest organizací a posbírají tak kompletní sadu razítek, získají jako bonus věcnou cenu dle vlastního výběru, např. bezplatné členství ve vybrané knihovně.

Návštěvníci zábavnou formou zjistí, že smyslem knihoven není mezi sebou soupeřit, nýbrž se zaměřit na uspokojení specifických požadavků konkrétních uživatelů. Více informací naleznete na webu http://fok2017.webnode.cz.