Pokud budete mít někdy cestu do maďarského města Miskolc (česky Miškovec), určitě se zastavte v úchvatném muzeu papíru, které sídlí v prostorách funkční papírny DIPA (oficiální zkratka pro „Diósgyőri Papírgyár“, v překladu „papírna Diósgyőr“). Papír se v Miskolci vyrábí již od roku 1782 a muzeum bylo založeno přesně o 200 let později.

Expozice se skládá ze dvou pater, kde se návštěvník seznamuje s nejrůznějšími prostředky určenými k výrobě papíru. V horním podlaží se nachází také televize, na níž je možné zhlédnout v anglické nebo maďarské verzi několikaminutové propagační video. Po skončení prohlídky si lze s sebou odnést několik informačních letáků a autor článku navíc obdržel ukázku místního papíru. Závod DIPA je exkluzivním dodavatelem papíru pro bankovky maďarského forintu.

Papírna se nachází zhruba 1,5 km severozápadně od konečné tramvajové zastávky Felső-Majláth linky 1V, případně se lze dostat těsně před areál díky autobusovým linkám 1, 5, 15 nebo ZOO (zastávka Papírgyár). Otevřeno je každý pracovní den od 10 do 14 hodin. Vstupné činí 350 forintů za osobu (přibližně 30 Kč), někdy bývá dokonce prominuto. Pro zájemce, kteří by rádi viděli podnik DIPA z výšky, je vhodné zakoupení zpáteční jízdenky na lesní vláček LAEV. Z muzea je to jen kousek do ZOO či na hrad Diósgyőr s nádherným výhledem na Miskolc a okolí.